z zamiłowania do piłki nożnej
Menu
0 Comments

By Damian Kosciesza (DSC_0288) [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Miejsce oraz pozycja Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski wydają się niepodważalne. Jednak walka o miano kompana dla napastnika Bayernu toczy się pomiędzy naszymi dwoma rodakami. – Czy będzie to sprawdzony w reprezentacji, Arkadiusz Milik z Napoli czy wschodząca gwiazda Genui, Krzysztof Piątek?

Szanse Piątka

Były zawodnik Cracovii, sezon 2018/2019 zaczął bardzo dobrze. W 2 meczach ligowych strzelił 3 bramki. Włosi są bardzo z niego zadowoleni oraz zaskoczeni tak świetną grą Krzysztofa Piątka – Polak jest królem strzelców ligi włoskiej, a co więcej, wygląda jakby się dopiero rozkręcał . Dla Krzysztofa jest to pierwsze powołanie do reprezentacji i na pewno liczy po cichu na debiut w kadrze, który nie ukrywajmy, jest bardzo możliwy. Mecze z Włochami i Irlandią mogą być przełomowymi dla snajpera Genoi przez to, że 23-latek może zyskać zaufanie nowego selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego  Brzęczka i być regularnie powoływanym na kolejne zgrupowania reprezentacji.

https://twitter.com/FTalentScout/status/1036349962689413120

A może Milik?

Arkadiusz Milik po ostatnich swoich występach w reprezentacji mógł zniechęcić do siebie kibiców poprzez nie najlepszą grę na boisku. Przez ostatnie dwa lata musiał się zmierzyć z dwoma bardzo poważnymi kontuzjami, przez co długo nie wychodził na murawę i stracił naprawdę wiele cennych minut w reprezentacji oraz w klubie. Jednak ten sezon zaczął się inaczej, jako że w trzech pierwszych spotkaniach Serie A, Milik występował przez pełne 90 minut w barwach SSC Napoli. W tych 3 meczach Arek zdobył 1 bramkę i grał dobre spotkania, choć czasami bywał nieco niewidoczny. Tyszanin musi ponownie przekonać do siebie kibiców, w czym na pewno pomogą mu dobre mecze w reprezentacji.

Teodorczyk, Kownacki, Stępiński…?

Czy brak powołania dla chociażby Dawid Kownackiego, Mariusza Stępińskiego czy Łukasza Teodorczyka to dobre posunięcia ze strony Jerzego Brzęczka? Co poniektórym może się wydawać, że powołanie Arka Milika czy Krzysztofa Piątka to złe wybory Brzęczka, jednakże gdy przeanalizujemy dyspozycję tych piłkarzy, to są to jak najlepsze wybory. Dawid Kownacki nie może liczyć na regularną grę w Sampdorii, gdzie póki co zagrał zaledwie jedne zawody w lidze. Jeśli chodzi o Łukasza Teodorczyka, to on zagrał już we wszystkich trzech meczach na Półwyspie Apenińskim, lecz jego gra po prostu nie wyglądała najlepiej. Z tej trójki natomiast najklarowniej wygląda sytuacja Mariusza Stępińskiego, który zagrał w trzech rywalizacjach i strzelił jedną bramkę i to nie byle komu, bo Juventusowi Turyn. Jednak gdy porównamy go do trzech powołanych reprezentantów to wygląda zdecydowanie gorzej.

Doświadczenie czy świeżość?

Rywalizacja Arka Milika i Krzysztofa Piątka wydaje się wyrównana, niemniej kto powinien grać w pierwszym składzie? Mecz z Włochami będzie bardzo ważny dla reprezentacji Polski i według mnie o ile Jerzy Brzęczek zagra dwójką napastników, powinien postawić na piłkarza już obytego w reprezentacji, jakim niewątpliwie jest Arkadiusz Milik . Arek gdy jest w rytmie meczowym, a tak jest teraz zawsze, potrafi dać dużo naszej drużynie narodowej. W dodatku nie raz świetnie wyglądała współpraca Arka oraz Roberta Lewandowskiego. Krzysztof Piątek również powinien zadebiutować lecz albo wchodząc z ławki w meczu z Włochami, albo w towarzyskim meczu z Irlandią.

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o