z zamiłowania do piłki nożnej
Menu
0 Comments

6 punktów w 5 meczach – właśnie taki wynik udało się wykręcić piłkarzom gdyńskiej Arki. Dzisiaj jednak „Arkowcy” odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo, pokonując Wisłę Płock 3:1 po świetnym meczu. Jakie nastroje panują w Gdynii? Czy piłkarzy Zbigniewa Smółki zadowala dziewiąte miejsce w ligowym zestawieniu? Zapraszamy do podsumowania pierwszych zawodów gdynian w rozgrywkach polskiej ekstraklasy.

Wisła Kraków – Arka Gdynia

Mecz inaugurujący nie był meczem łatwym. Arka zainaugurowała sezon na wyjeździe, grając na naprawdę trudnym terenem, którym niewątpliwie jest Kraków. W rywalizacji z „Białą Gwiazdą” były wzloty i upadki w wykonaniu obydwu drużyn – o ile spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, to Wisła była ekipą zdecydowanie lepszą drużyną i na papierze i na murawie. Jeden z liderów Wisły – Rafał Boguski – zmarnował rzut karny i piłkarze z Trójmiasta kampanię ligową 2018/2019 rozpoczęli od jakże cennego, a zarazem symbolicznego punktu.

Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok

Kolejna batalia o punkty i po raz kolejny mecz z topowym rywalem. Białostoczanie imponują na krajowym podwórku i byli bliscy awansu do kolejnej rundy europejskich pucharów. Wówczas był to pierwszy mecz sezonu na Stadionie Miejskim w Gdynii. Niestety dla Arki, ale geniuszem błysnął jeden z młodzieżowców – Karol Świderski. Najpierw, w pierwszej połowie pokonał golkipera Łotwy, a następnie, w drugiej odsłonie widowiska skompletował dublet. Była to pierwsza ligowa porażka Michała Nalepy i spółki. Szkoda, bo gra gdynian była już zdecydowanie lepsza od tej w Krakowie.

Cracovia Kraków – Arka gdynia

Trzecia konfrontacja w LOTTO Ekstraklasie, druga na wyjeździe i druga w Krakowie. Tym razem jednak nie z Wisłą, a z popularnymi „Pasami” rozstrzygnięcia nie było, ale udało się wywalczyć drugie oczko. Goli w byłej stolicy Polski nie ujrzeliśmy, niemniej zarówno gospodarze, jak i goście mieli kilka dobrych szans do strzelenia decydującej bramki.

Arka Gdynia – Górnik Zabrze

Jeden z najlepszych, a na pewno najciekawszy mecz sezonu w w wykonaniu Arki. Górnik był stroną dominującą i swoją przewagę udowodnił trafieniem autorstwa Daniego Suareza, czyli hiszpańskiego goleadora, który gra na pozycji defensora w Zabrzu. W 74. minucie zabrzanie dostali czerwoną kartkę i musieli grać w osłabieniu (do szatni zszedł Adrian Gryszkiewicz). Mało kto wierzył w wyrównującą bramkę, jednakże w 88. minucie czasu regulaminowego, futbolówkę do siatki rywala wpakował Michał Janota.

Wisła Płock – Arka Gdynia

Zawody w Płocku rozegrane były właśnie dziś. Rewelacja ubiegłego sezonu zawodzi od początku kampanii. Po odejściu Jerzego Brzęczka w szeregach Wisły pojawiły się spore problemy. Prawda jest taka, że „Nafciarze” mieli świetną okazję do przełamania. Czy ją wykorzystali? Nie. Najpierw Kolew, piętnaście minut potem odpowiedział Mendes i było 1:1. W końcówce, bo w 81. i w 91. minucie trafienia na wagę awansu zaliczyli Jankowski oraz legendarny w Gdyni Siemaszko.

Podsumowanie

Co prawda każdy kibic Arki chciałby, aby gracze Smółki zdobyli pulę piętnastu punktów po pierwszych pięciu meczach, niemniej sześć wcale nie jest takim złym wynikiem. Świadczy o tym między innymi wysoka, bo dziewiąta lokata w tabeli. Zdobywcy Superpucharu Polski mają podstawy do walki o górną ósemkę i to wydaje się odpowiednim miejscem dla tego klubu.