z zamiłowania do piłki nożnej
Menu
0 Comments

Po dwutygodniowej przerwie, na polskie stadiony wróciła nasza rodzima LOTTO Ekstraklasa. Za nami kolejna emocjonująca, pełna zwrotów akcji kolejka. W ten weekend byliśmy świadkami zmiany na fotelu lidera. Padło bardzo dużo ładnych goli, ale po raz kolejny postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze pytania. Jaka jest jedenastka kolejki? Kto nas zaskoczył pozytywnie, a kto negatywnie? Wszystko to i kilka innych kwestii zostanie poruszonych w cotygodniowym podsumowaniu.

Jedenastka Kolejki

Numerem jeden między słupkami w 8. serii spotkań zostaje Pavels Steinbors. Co prawda puścił jednego gola, ale w całym spotkaniu naprawdę miał ręce pełne roboty, wielokrotnie ratował drużynę przed większą porażką, a do tego zanotował interwencję kolejki. Za świetny występ należy wyróżnić dwóch obrońców – jednego z Wisły Kraków, drugiego z Legii Warszawa, a konkretnie Pawła Stolarskiego, a także Rafała Pietrzaka. Krakowianie są w znakomitej formie, można powiedzieć, że robili w meczu z Lechią za motor napędowy na skrzydłach i warto podkreślić, że Pietrzak zaliczył kolejne dwie asysty. Wzór nowoczesnego bocznego obrońcy. Na środku obrony mimo straty dwóch goli wyróżnił się Alan Uryga, który w defensywie spisywał się najlepiej z zespołu płocczan, a do tego dorzucił swoją cegiełkę z przodu wykorzystując w końcu swój niesamowity atut gry głową umieszczając piłkę w bramce.

W drugiej linii najjaśniej błyszczał Rafał Boguski. Zrobił w meczu z Lechią wszystko, co do niego należy jako ofensywny środkowy pomocnik. Asysta, gol i bardzo widoczny na boisku zawodnik. Dość nudny i szary mecz w Szczecinie starał się pokolorować Radosław Majewski. Wyszło mu to już w 4 minucie spotkania popisując się kapitalnym uderzeniem z woleja w samo okienko bramki. Jak na słabe widowisko, to udany występ i Majewski wyrasta na lidera „Portowców”. Po małej przerwie do jedenastki kolejki można wyróżnić w końcu zawodnika Legii Warszawa. Dominik Nagy jest tym szczęśliwcem, a wszystko za sprawą strzelonej bramki i dużemu zaangażowaniu w meczu z Lechem. W derbach Dolnego Śląska mieliśmy okazje zobaczyć gola kolejki, a zarazem strzał, którego nie powstydziłby się sam Thierry Henry. Mowa oczywiście o Filipie Starzyńskim. Bramka podniosła ocenę tego zawodnika, ale sam występ też solidny. Ostatnim pomocnikiem, który ląduje w jedenastce kolejki jest po raz kolejny Dawid Kort. Rozkręcił nam się na dobre młody gracz Wisły Kraków, a w Szczecinie pewnie już zaczynają żałować, że się go tak łatwo pozbyli. Kolejny mecz, w którym dołożył coś od siebie, tym razem zdobył gola. Napastnikiem, który zasłużył na miano tego najlepszego w tej kolejce jest absolutnie Cillian Sheridan. Jako jedyny z wszystkich napastników w tej kolejce zdobył 2 gole, a przecież właśnie z tej statystyki rozliczani są wszyscy snajperzy.

 


Największa niespodzianka kolejki

Do największej niespodzianki kolejki możemy zaliczyć bez wątpienia pogrom w Krakowie. O ile na wygraną Wisły część kibiców i ekspertów mogła postawić, o tyle wynik 5-2 robi wrażenie, choć początek spotkania nic na to nie wskazywał. Krakowianie jednak rośli w siłę z każdą minutą i lider LOTTO Ekstraklasy okazał się nie taki straszny. Teraz „Wiślacy” sami przodują w tabeli.

Gol kolejki

Wspomniany w jedenastce kolejki Filip Starzyński jest autorem gola, który w piłkarskim świecie nie zdarza się codziennie i jesteśmy pewni, że ten gol był pokazywany na wielu stacjach telewizyjnych. Jeżeli zamiarem Filipa było wkręcenie piłki bezpośrednio z rzutu różnego, to cóż… nic tylko pogratulować i rozkoszować się pięknem trafienia.

 

Kiks kolejki

Po raz kolejny nasza rodzima LOTTO Ekstraklasa nie zawodzi również pod tym względem. Autorem najbardziej kuriozalnego zagrania kolejki jest Szymon Pawłowski. Miał okazję do strzelenia gola, a tymczasem zupełnie nieoczekiwanie mógł zaliczyć asystę… ale za to w jakim stylu!

 

Statystyka kolejki

Autorem statystyki kolejki, która tym razem zasługuje na pochwałę, jest zdecydowana przewaga Piasta Gliwice nad Arką Gdynia. Posiadanie piłki w tym meczu to 61% do 39%, ponadto w strzałach wynik aż 19 do 6 na korzyść gliwiczan. Gratulujemy świetnej dyspozycji tego zespołu, bo od początku sezonu cały czas ociera się o ścisłą czołówkę.

Zapraszamy na kolejne podsumowania kolejek LOTTO Ekstraklasy, następne już za tydzień we wtorek.

Wesprzyj nasz projekt

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o